Ortodonti tedavisinde braket (brace) çeşitleri - Ortodonti Uzmanı Doç. Dr. Sertaç AKSAKALLI

Ortodonti Uzmanı, Doç. Dr. Sertaç AKSAKALLI

Ortodonti UzmanıDoç. Dr. Sertaç Aksakallı

İçeriğe git

Ortodonti tedavisinde braket (brace) çeşitleri

ORTODONTI
metal braces
Ceramic Braces
Coloured Metal Braces
Ortodontik tedavide dişe yapıştırılan küçük boncuklara “braket” denir. Kullanılan malzemesine göre metal ve seramik braket çeşitleri en sık tercih edilenleridir. Metal braketler toplum da yaygın olarak kullanılan, temizliği, tedavi süresi ve maliyeti açısından avantajları bulunan braket çeşitleridir. Seramik braketler ise daha çok sosyal ortamda birçok kişiyle iletişim kurmak zorunda kalan iş sahibi erişkinler tarafından tercih edilir. Diş renginde olmaları ve daha az dikkat çekmeleri avantajı olsa da, metal braketlere göre dayanıklılığının daha az olması, tedavi süresinin biraz daha uzun sürmesi ve maliyeti dezavantajlarıdır.Self Ligating Braketler
Seramic Braces for Orthodontics
Metal Braces
Damon Braketler
Self Ligating Braketler

Bu tip braketlerde kapaklar vardır ve ark teli braketin oluğu içinde serbestçe kayar. Ark teli braketlere kapaklar vasıtasıyla bağlanır, elastik veya metal bağ kullanılmaz. Sürtünme daha az olduğu için tedavi daha hızlıdır.
Seramik Braketler


Opak beyaz renkteki bu braketler daha az görünür. Rengi daha estetik olmakla beraber, biraz daha büyüktür ve daha fazla yiyecek birikimi olabilir. Kırılganlığı fazladır, daha özenli kullanılması gerekir, bu nedenle erişkin hastalar için daha uygundur. Sürtünmesi biraz daha fazla olduğu için seramik braketlerle tedavi süresi biraz uzayabilir.
Metal Braketler


Günümüzde diş teli/braket dendiğinde sıklıkla akla gelenler metal braketlerdir. Dişlerin üzerine yapıştırılan, yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilen metal aygıtlardır. Günümüzde kullanılan metal braketler eskisine göre daha küçük, konforlu ve estetiktir. Braketlerin/ diş telinin ortasından ark teli dediğimiz ince bir tel geçer ve bu tel braketlere elastik veya tel bağlarla tutturulur. Metal braketler, ark telleriyle daha az sürtünmesi nedeniyle daha hızlı tedavi imkanı sağlar. İstenirse elastiklerle renklendirilebilir.
Suadiye diş hekimi, erenköy dişçi, bostancı diş doktoru, acıbadem ortodonti, ortodontist, doçent doktor, doç. dr., anadolu yakası, en iyi diş doktoru, profesyonel diş dokturu istanbul, bağdat caddesi ortodonti uzmanı, implant uzmanı, implantoji, ortodontik tedavi, diş teli, brace, diştel, görünmez şeffaf plak, invisalign, ortodonti derneği, Sertac aksakalli, dentist, best orthodontist doctor in Istanbul, online randevu, caddebostan ortodonti, şaşkınbakkal diş doktoru, fenerbahçe diş hekimi, feneryolu ortodonti uzmanı, bahçeşehir ortodonti, diş fırçalama, braket balımı, hareketli aparey, ortodontik tedavi, çocuklara için ortodonti, gençler için dişteli, çocuklara şeffaf plak , deneyimli doktor, uzman diş hekimi, profesyonel ortodontist, Ortodontik bozukluk, diş çapraşıklığı, bilimsel çalışmalar, patent, moganrd.com, mogan researh and development company, Denta-Derm , denta-derm.com

Dental treatments in Turkey are of top quality and are easy on your pockets. Moreover, you get to enjoy a wonderful vacation in the country. Check out all the details ahead. Prepare yourself to be in awe of the journeys of our real patients. Check out their amazing before and after results. Dental Work in Turkey Cost : If you choose to get your dental treatment done in Turkey, you have a chance to have average savings of 70% of the UK/US cost.Are you looking for the best dental clinics in Turkey? They provide a full range of services to meet your oral health needs. Dental clinics in Turkey offer excellence using cutting-edge technology and a patient-centered approach. Getting your dental treatments or check-ups doesn’t have to be something you dread. Dental treatments offered by the dental clinics in Turkey is a great way to combine a delightful holiday with your boresome dental work. This is why dental tourism in Turkey has become one of the most popular medical tourism options. Dental tourism allows you to enjoy the beauty and rich culture of Turkey whilst you are getting your dental treatments done at an affordable price. Dentist doctor orthodontics Sertac Aksakalli. Please contact info@sertacaksakalli.com .
Please inform us about 10% discount coupun that is “ MoganGroup10”
Bu site Ortodonti ve kullanılmakta olan teknolojiler hakkında bilgi vermek amacıyla yapılmıştır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.    /     Doç. Dr. Ortodonti Uzmanı Sertaç AKSAKALLI     /     info@sertacaksakalli.com    /  Tel : +90 545 77 55 123

Bu site Ortodonti ve kullanılmakta olan teknolojiler hakkında bilgi vermek amacıyla yapılmıştır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
info@sertacaksakalli.com

İçeriğe dön