top of page
IMG_3553.JPG

Biyografi

2008 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce) 'nden mezun oldu. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi'nden "Ortodontik Tedavi Görmüş Bireylerle Ebeveynlerinin Yüz Estetiğinin Kıyaslanması" başlıklı teziyle Ortodonti Uzmanı ünvanını aldı. İyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

Bezmialem Üniversitesi'nde 'Yardımcı doçent' olarak yaklaşık 4 yıl görev aldıktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi'ne geçti ve 'Doçent' ünvanını aldı. 2021 yılı itibariyle İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde görev yapmaya başladı.

Dr. Aksakallı, hekimlik kariyerine ilaveten kurduğu şirketle (www.moganrd.com) girişimcilik serüveninde yer almaktadır ve biyoteknoloji alanında çoğu patentlenmiş yerli/milli üretimler yapmaktadır.

Türk Ortodonti Derneği, American Association of Orthodontists, Doctorpreneurs ve Society of Physician Entrepreneurs üyesidir. Angle Orthodontist, Dental Materials, Korean Journal of Orthodontics gibi pek çok diş hekimliği dergisinde hakemlik yapmaktadır.

 

Uluslararası kongrelerdeki onlarca sunumları ve 30'dan fazla makalesine ilaveten Google Akademi platformuna göre 2020 yılı itibariyle akademik çalışmaları 300 den fazla refere edilmiştir. 

Eğitim & İş Bilgileri

2021 - ...

Doçent: İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. Ortodonti AD.

2017-2020

Doçent: İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. Ortodonti AD.

2013-2017

Yardımcı Doçent: Bezmialem Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. Ortodonti AD.

2009-2013

Ortodonti Uzmanı: Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. Ortodonti AD.

2002-2008

Diş Hekimi: Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

bottom of page